Edukacja fizjoterapeuty

igłoterapia kursDzisiaj rynek pracy dla fizjoterapeutów jest dosyć przyjazny, o ile posiada się odpowiednie umiejętności. Rzecz w tym, że sukces odnoszą jedynie ci, którzy stale się dokształcają oraz poznają najnowocześniejsze metody fizjoterapeutyczne.

Oryginalne terapie

Jedną z najnowszych, bardzo popularnych ostatnio terapii jest tak zwana igłoterapia. Stąd też, jeśli chodzi o dry needling kurs budzi coraz większe zainteresowanie wśród fizjoterapeutów. Nie ma wątpliwości, że znajomość takich technik jak igłoterapia jest bardzo ważna, jeśli chce się być cenionym fizjoterapeutą, który zawsze ma pacjentów.

Na czym to polega?

Igłoterapia kurs przede wszystkim uczy fizjoterapeutów gdzie i jak wbijać suche igły, ażeby uśmierzyć ból u pacjenta. Właśnie redukcja bólu jest głównym zadaniem igłoterapii. Kurs dry needling uczy znajdowania punktów spustowych i wyborze tych, w które należy wbijać igły w przypadku poszczególnych dolegliwości bólowych. Warto zauważyć, że terapia igłami najlepiej sprawdza się w leczeniu bólu przewlekłego.

Niewątpliwie, warto zainteresować się kursem igłoterapii z tego względu, że jest to terapia, której skuteczność jest już dosyć dobrze udokumentowana. Jednocześnie jest to nowa technika, więc wykonujących ją fachowców wciąż jeszcze brakuje.