A może zostanę masażystą… Studia czy kurs?

kursy masażu gdańskZdobycie uprawnień do wykonywania masażu to często pojawiający się pomysł wśród młodych ludzi oraz takich, którzy chcieliby się przekwalifikować. Zakładając, że posiadamy wszystkie potrzebne cechy do wykonywania tego zawodu, na jakie kształcenie postawić?

Odpowiedzialność przede wszystkim

Bez względu na sposób zdobywania kwalifikacji, należy pamiętać, że masaż w fizjoterapii ma za zadanie leczyć, rehabilitować i odprężać. Podejście „jakoś to będzie” jest niedopuszczalne ze względu na ryzyko zaszkodzenia swoim pacjentom. Tu liczy się fachowość oparta na dużej wiedzy i rzetelności.

Czy studia zawsze są lepsze?

Do pewnego momentu to przekonanie ma oczywiście sens. Uczelnie wyższe mają taką przewagę, że dostarczają dużo więcej bazowej wiedzy swoim studentom. Osoby po fizjoterapii są więc lepiej przygotowane pod względem teoretycznym od kolegów po kursach. Jednak brak studiów nie oznacza nic straconego. W masażu nie liczy się wiek, ale determinacja i upór w zdobywaniu wiedzy. Kursy masażu Gdańsk oferuje na każdym kroku i są one doskonałym punktem wyjścia dla przyszłych posiadaczy prywatnych gabinetów.

Nie ma więc powodu do kompleksów. W każdej pracy liczą się przede wszystkim predyspozycje i odpowiedzialność.